Kapalı Halı Saha Yapımı

Kapalı Halı Saha Yapımında halı saha yapan firmalar Spor
Kapalı halı saha modelleri, kapalı halı saha yapımı maliyeti, kapalı halı saha kurulumu, halı saha suni çim halı modelleri ve suni çim halı fiyatları, ticari kapalı halı saha ölçüleri ve aklınıza gelen diğer bir çok soru ile alakalı bize ulaşabilirsiniz.

Kapalı Halı Saha Modellerimiz
Kapalı halı sahalar ülkemizde bilindiği üzere genel olarak 3 tipte inşa edilmektedir. Firmamız bu genel projeleri yapmakla beraber özel projeli kapalı halı sahaları veya aklınızdaki değişik projeleri sizin için tecrübeli kaynakçılarımız ve diğer personelimiz ile kolayca kurmaktadır. Kapalı halı saha yapımı genel projeleri ise şöyledir; Brandalı kapalı halı saha yapımı, Sac kaplama kapalı halı saha yapımı ve panel kaplama (pvc veya polikarbon) kapalı halı saha yapımı.

1- BRANDALI KAPALI HALI SAHA YAPIMI:

Halı saha brandası, suni çim halı fiyatları ve komple anahtar teslim proje için lütfen bize ulaşın

2- SAC KAPLAMA KAPALI HALI SAHA YAPIMI:

Halı saha brandası, suni çim halı fiyatları ve komple anahtar teslim proje için lütfen bize ulaşın

3- PANEL KAPLAMA KAPALI HALI SAHA YAPIMI:

Halı saha brandası, suni çim halı fiyatları ve komple anahtar teslim proje için lütfen bize ulaşın

Kapalı Halı Saha Yapımı Maliyeti Nedir?
Tecrübeli kadromuz ile suni çim kapalı halı saha yapımı konusunda bizden bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Kapalı halı saha maliyeti sahanın ölçülerine ve özelliklerine göre değişmektedir. Brandalı, sac kaplama ve panel kaplama kapalı saha modellerimiz mevcuttur. Ayrıca kullanılan suni çim modeli de halı saha yapımı maliyetini etkiler.

Kapalı halı saha nedir?
Kapalı halı saha ülkemizde gittilçe popülerleşen, toplumdaki her yaştan bireye spor yapmak için olanak sunan spor kompleksidir. Kapalı halı saha yapımı için üstü çelik aksamıyla birleştirilmiş mevsim şartlarına göre yanları açıp kapatılabilen branda ile örtülmüştür. Dışardan kapalı bir stadyumu andırır.

Kapalı halı sahanın dış halı saha yapan firmaları
Kapalı saha da dış halı saha yapan firmaları uzaktan mini bir futbol sahası gibi gerçekçi bir görünüme sahiptir.
Branda genellikle beyaz kullanılır fakat isteğe göre çizgili de yapılabilir. Brandaların alt tarafı açılıp kapanabilir özellikte olup bu özellik ile kapalı sahanın bir tek kışın değil her mevsimde elverişli olması sağlanır.

Kapalı halı sahanın iç halı saha yapan firmalarıGümüşhane Kapalı Halı Saha, kapalı halaı saha, gümüşhane halı saha, gümüşhane sahası,
Kapalı halı sahanın iç bölümüne bakacak şekilde suni çimlerin bittiği yerlere PVC kaplamalı tel örgüler atılır. Kapalı halı sahanın iç kısmına ise 15cm x 15cm göz aralığına sahip, özel paraşüt ipinden örülmüş tavan ağı gerilir. Kapalı saha da bir tek giriş kapısı vardır oda soyunma kabinlerine yakın olan kalenin arkasına yapılır. Soyunma odalarının iç halı saha yapan firmaları isteğe göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunların yanı sıra müşterilerimiz isteğine göre dijital skorbord yapılmaktadır. Bir halı saha da en önemli detaylardan biri aydınlatmadır ve aydınlatmalar gerçek bir futbol sahası gibi kurulmalıdır, bu oyuncuların konsantrasyonunu olumlu yönde etkiler. İyi aydınlatmaya sahip kapalı halı sahalar daha çok müşteri çekmektedir.

Kapalı halı saha nasıl yapılır?
Zemin ( Altyapı ) hazırlığı:

Kapalı halı saha kurulumunda ki önemli faktörlerden bir tanesi de zemindir. Zemin tamamen düzeltilmelidir ve bu esnada çökme riski olan ksımlar iyice sıkıştırılarak gerekli önlemler alınmaldır. Buna çok dikkat edilmelidir. Zemin için harita mühendislerinden yardım alınarak kazıklar çakılır ve iş makinalarıyla bir kazı yapılır. Kazı yapılan bölgede kalıplar çakılır ve inşaat demirleri kalıplara yerleştirilir. Yaklaşık 70cm genişliğinde beton dökülür ve betonun iç kısmında kalan boş alanda da mıcır dolgu boşaltılır. Ve zemin işlemi tamamlanır.

Kapalı Halı Saha YapımıÇelik Konstrüksiyon yapılması:

Zemin bittikten sonra temel iskeleti kurulmaya başlanır ve temellerin atılıcağı yerlere 3 metre çelik kolonlar döşenir. Belirli aralıkla yükselen bu çelik kolonlar daha sonra daha önceden hazırlanan çelik konstrüksiyon makasları havada vinç yardımı ile birleştirilir ve halı sahanın demir konstrüksiyonu hazırdır.

Suni Çim Halının Serilmesi:

Alyapı ve çelik aksamı biten kapalı halı saha yapımı işinde sıra suni çim halı zemin döşenmesine gelmiştir. Sahanın içine serilen ince mıcır mastar çekilerek düzeltilir ve sentetik çim halı yüzeyinde çökme ile tümsek oluşması engellenmiş olur. Genelde 55mm suni çim kullanılır. Suni çim içine kum dolgu ve üzerine standart olarak siyah granül atılır. Gri granül de tercih edilebilir.

Sahayı Brandayla / Sac / PVC ile kapatmak:

Son iş brandadır ve daha önceden hazırlanmış brandalar getirilip sahanın üzerine kaplanır. Müşterinin tercihine göre çatı kaplaması sac veya PVC malzeme olarak da tercih edilebilir. Bütün kapalı halı sahaların yanları açılıp kapanabilen branda olarak yapılmaktadır. Yazın brandalar açılır kışın ise kapatılabilir.

Kapalı halı saha maliyeti:

Kapalı halı saha maliyeti halı sahanın ölçülerine göre değişmektedir. Kullanılan suni çim ve çelik aksamına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama 30m x 50m bir kapalı halı saha yapımında kullanılıcak malzeme batı ve doğuda hava şartlarına göre ve rüzgara göre değişmektedir. Kapalı halı saha yapımı fiyatları için lütfen halı saha yapan firmalar Spor’u arayın.