halı saha tel

halı saha tel çit gibi işlere ulaşabileceğiniz web sitesi iletişim bölümünden bakabilirsiniz ADANA Halı saha,

PANEL ÇİT,

Single Panel Çit,

Yüksek Güvenlik Çiti,

Double Panel Çit,

Demzor Single Panel Çit,

Demfor Panel Çit,

Deka Demfor Panel Çit,

DEKORAÇİM,

Dekoraçim Pano,

Dekoraçim Duvar,

Dekoraçim Saksı,

Dekoraçim Kaplama,

ADIYAMAN Halı saha,
AFYON Halı saha,
AĞRI Halı saha,
AKSARAY Halı saha,
AMASYA Halı saha,
ANKARA Halı saha,
ANTALYA Halı saha,
ARDAHAN Halı saha,
ARTVİN Halı saha,
AYDIN Halı saha,
BALIKESİR Halı saha,
BARTIN Halı saha,
BATMAN Halı saha,
BAYBURT Halı saha,
BİLECİK Halı saha,
BİNGÖL Halı saha,
BİTLİS Halı saha,
BOLU Halı saha,
BURDUR Halı saha,
BURSA Halı saha,
ÇANAKKALE Halı saha,
ÇANKIRI Halı saha,
ÇORUM Halı saha,
DENİZLİ Halı saha,
DİYARBAKIR Halı saha,
DÜZCE Halı saha,
EDİRNE Halı saha,
ELAZIĞ Halı saha,
ERZİNCAN Halı saha,
ERZURUM Halı saha,
ESKİŞEHİR Halı saha,
GAZİANTEP Halı saha,
GİRESUN Halı saha,
GÜMÜŞHANE Halı saha,
HAKKARİ Halı saha,
HATAY Halı saha,
IĞDIR Halı saha,
ISPARTA Halı saha,
İÇEL Halı saha,
İSTANBUL Halı saha,
İZMİR Halı saha,
KAHRAMANMARAŞ Halı saha,
KARABÜK Halı saha,
KARAMAN Halı saha,
KARS Halı saha,
KASTAMONU Halı saha,
KAYSERİ Halı saha,
KIRIKKALE Halı saha,
KIRKLARELİ Halı saha,
KIRŞEHİR Halı saha,
KİLİS Halı saha,
KOCAELİ Halı saha,
KONYA Halı saha,
KÜTAHYA Halı saha,
MALATYA Halı saha,
MANİSA Halı saha,
MARDİN Halı saha,
MUĞLA Halı saha,
MUŞ Halı saha,
NEVŞEHİR Halı saha,
NİĞDE Halı saha,
ORDU Halı saha,
OSMANİYE Halı saha,
RİZE Halı saha,
SAKARYA Halı saha,
SAMSUN Halı saha,
SİİRT Halı saha,
SİNOP Halı saha,
SİVAS Halı saha,
ŞANLIURFA Halı saha,
ŞIRNAK Halı saha,
TEKİRDAĞ Halı saha,
TOKAT Halı saha,
TRABZON Halı saha,
TUNCELİ Halı saha,
UŞAK Halı saha,
VAN Halı saha,
YALOVA Halı saha,
YOZGAT Halı saha,

Açık Halı Saha
PANEL ÇİT
DEKORA ÇİM
SPOR SAHALARI
Açık Halı Saha
Klempli Spor Sahaları
Kapalı Halı Saha
Basketbol Sahası
Tenis Kortu
Voleybol Sahası
Çok Amaçlı Saha
TEL ÇİT SİSTEMLERİ
PANO ÇİT
KAPI SİSTEMLERİ
ZEMİN KAPLAMALARI
SPOR EKİPMANLARI
Açık Halı Saha

İlk olarak sahanın yapılacağı zemin tesfiye olarak slindiler yerler sertleştirilir hatıl beton için jsb ile hatıl betonun yapılacağı yerlerin kazıları yapılır kazı yapılan noktaya temel beton dökülür 25CM X 50 CM Kalıp çakılır , içine donaltı demirleri yapılır beton dökülmeden önce boruların ankrajları demir donaltı arasına koyulup hatıl beton dökülür.

Hatıl bittikden sonra 4 numara 3 numara 2 numara diye sıralama şeklinde mıcır dökülür hatıl betonun sıfırına kadar. H:600CM yüksekliğinde Dikmeler 76x3mm Kayıtlar 60x2mm kaynaklı sistem yapılır antipas üzeri RAL 6005 yağlı boya vurulur 50×50 3,50mm PVC örgü tel çekilir 55 m Suni çim halı serilir içine silis kumu üzerine sbr granür serilir. Spor ekipmanları takılır Kaleler kurulur üst kapatma ağı , aydınlatma projektör ve projektör direği takılır.

Açık halı saha nedir?
Halı sahalar günümüzde spor yapmaya çalışan, futbola meraklı genç ve yaşlı birçok kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirlerin gittikçe büyümesi bir süre sonra halı sahaların yetersiz kalmasına neden olmuştur. Bir açık halı saha yapımında sırasıyla hatıl betonu, zemin dolgusu, demir aksamı, aydınlatma, fens teli, ağ/file ve zemin kaplamasına dikkat edilmelidir.

Hatıl betonu hazırlanması için boş alanda gerekli bölgeye kazı yapılarak önceden hazırlanmış kalıplar bağlanır ve uygun ölçüde ki demirlerden oluşan birden fazla hasır kazı yapılan alana yerleştirilir. Oyun esnasında sahanın hep kuru kalması gerekir. Eğer ıslak kalırsa çim yapısı bozulur veya birçok kişi düşüp sakatlanır. Bu yüzden yağmur suyunun sahadan atılması gerekir. Yağmur suyunun saha dışına tahliyesi için dışa eğimli borular konulur ve hazırlanan BS 25 hazır beton dökülür. Açık halı saha yapımında sıra zemin dolgusuna geldiğinde içerisinde büyük bir özenle mıcır dolgusu yapılır ve sıkıştırılır. Bir açık halı sahada demir aksamı oldukça kuvvetli olmalıdır. Bu yüzden önceden hazırlanıp getirilmiş olan kılavuz borularına yeterli sayıda dikey boru kaynak yapılır. Sahanın her köşesine yerleştirilen dikey borulara uygun olacak şekilde birkaç boruda takviye edilir. Kale direkleri ve sahanın giriş çıkışı için uygun ölçüde demirler kesilir ve montajlanır. Tüm demir aksamı kaynaklandıktan sonra işletme sahibinin isteği doğrultusunda farklı renklere boyanır.

Halı sahanın aydınlatma sistemi olmasa olmazdır. Çünkü genelde akşam saatlerinde kullanılan halı sahalar güçlü bir aydınlatma sistemine sahip olmaları gerekmektedir. Bunun için sahanın uzun kenarlarına toplam 6 adet borudan oluşan merdivenler yapılır. Sahanın kenarlarına dikilen demirlere güçlü projektörler gerekli montaj ve topraklama yapılıp elektrik panosuna yerleştirilir. Gerekli yerden malzeme konusunda ve montajın doğru yapıldığı konusunda onay alındıktan sonra kullanıma başlanılabilir. Açık halı saha etrafına galvanizden yapılan tel örgü çekilir. Bu tele fens teli adı verilir. Fens teli sahanın etrafını çevreledikten sonra iyice gergin hale getirilip bağlantısı yapılır.

Açık halı saha isminden de belli olduğu gibi üzerleri açıktır. Topun kaçmasını engellemek için sahanın üst tarafına file gerilir. Bu file paraşüt ipinden yapılmakta ve birçok hava koşuluna oldukça dayanıklı olduğundan toplar sahanın içerisinde kalacaktır.

Tüm halı sahaların en önemli unsurları da zeminleridir. Çünkü bir halı sahanın zemini ne kadar düzgün yapılırsa o sahada daha çok keyif alınarak futbol oynanır. Kötü bir saha zeminine sahip olan açık halı saha, kullanıcılarını memnun etmez. Hatta futbolun sertliğiyle gelen sakatlanmalarda zeminden kaynaklanabilir. Mıcır dolgusu yapılan boş bir zemine suni çim serilir ve halının mıcırlar tarafından yırtılması engellenmeye çalışılır. Halı üzerine fırınlanmış özel silis suru kum serpiştirilerek açık halı saha zemininin futbola gayet elverişli bir şekle gelmesi sağlanır.

SPOR SAHALARI

Açık Halı Saha

Klempli Spor Sahaları

Kapalı Halı Saha

Basketbol Sahası

Tenis Kortu

Voleybol Sahası

Çok Amaçlı Saha

TEL ÇİT SİSTEMLERİ

Boru Direkli Tel Çit

Galvaniz Örgü Tel

PVC Kaplı Örgü Tel

Düzlemsel Jiletli Tel

Puntalı Jiletli Tel

Düz Hatlı Jiletli Tel

Helezon Jiletli Tel

Dikenli Tel

PANO ÇİT

Pano Çit Sistemleri

Trapez Saç Pano

OSB

Plastik Ferforje