Halı Saha Maliyeti 2018

Halı Saha Maliyeti: Açık ve kapalı halı saha yapım maliyeti konusu ile ilgili en ideal fiyatlardan yararlanmak 2018 yılı maliyeti iletişime geçebilir, aklınıza takılan her türlü soruyu çekinmeden bize sorabilirsiniz. 0543 375 3774

Açık ve Kapalı halı saha maliyeti ile ilgili veriler yayınlayan bu yazımızda; halı saha maliyeti, halı saha maliyeti nedir, açık halı saha maliyeti, kapalı halı saha maliyeti, halı saha maliyeti hesaplama, kapalı halı saha maliyeti ne kadardır, halı saha maliyeti kaç para, halı saha kurulumu fiyatları, 2017 ve 2018 halı saha maliyeti konuları ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

halı saha maliyeti

Halı saha türleri olan açık ve kapalı sahalarda ayrı maliyet fiyatları oluşmaktadır. Çünkü bu sahaların yapım malzemeleri birbirinden değişiktir ve bu halde fıyat değişiklık gösterecektir. Halı sahada ilk maliyet sahanın büyüklüğüne göre belirlenir. Bunu zeminde sarfedilen altyapı malzemesi, demir ve çelik konstrüksiyonun kalitesi, yapay çim gibi etkenler de yükseltecektir.

HALI SAHA MALİYETİNDE KULLANILAN MALZEMELER:

Halı sahanın yapımında ne kadar maliyet çıkacağını saptamak amacıyla kullanılacak malzemeleri aşağı yukarıyaya saptamak gerekir. Halı saha yapımı amacıyla görüştüğünüz başka firmalar size hazır paketler sunacaktır. Bu paketlerin fiyatları daha eskiden belirlenmiştir. Fakat tercihiniz bu paketlerden biri olursa gelecekte bir çok problem çıkabilir. Çünkü her halı saha projesi amacıyla ayrı ayrı statik hesaplamalar yapılmalı ve halı sahanızın her adımı ile bizzat ilgilenmek gerekmektedir. En ideal seçimler yapılarak en ideal maliyet çıkartılmalıdır. Halı saha maliyetini öğrenmek amacıyla ilk önce halı saha yapımında kullanılacak bütün malzemeleri öğrenmeniz gerekir. Malzemelerin sonrasında kaliteleri ile ilgili bilgi alırsanız, seçimlerinizi çok daha basit şekilde yaparsınız.
Halı sahalar amacıyla belirli bir maliyet çıkarmak çok zordur. Bu maliyet fakat saha sahibinin isteklerini sıralaması ile aşağı yukarıyaya şekilde çıkarılabilir. Sahaya eklenen her malzeme maliyetin biraz daha artış göstermesine namacıyla olacaktır.
Halı sahanın maliyet gerektiren bölümleri ile ilgili bilgi vermek gerekirse, ilk adım halı sahanın alt yapısıdır. Maliyetini ilk hesaplayacağımız nokta burası olacaktır. Öncelik ile halı sahanızın ölçülerini belirlemelisiniz. Ölçüler değiştikçe kullanılacak yapay çim miktarı artacağından kaynaklı halı saha maliyeti hesaplamasında da artış gözlenmektedir.

Ölçülerin belirlenmesinin sonrasında ikinci adımda halı sahada kullanılacak demir ya da çelik konstrüksiyonun kalitesi, kalınlığı belirlenir. Halı sahanızda kullanacağınız malzeme demir ya da çelik olabilir. Bu sizin tercihinize kalmıştır. Her iki seçimde de size değişik fiyatlar sunulmaktadır. Bu adımda ilgi etmeniz gereken konstrüksiyonun ve taşıyıcıların ne kadar yük taşıyacağını saptamaktir. Buna kış aylarının koşullarını da eklemelisiniz. Sonuç olarak  dayanıklı ve kaliteli malzemeden bir sahanın maliyetini meydana çıkartabilirsiniz.
Halı Saha Maliyeti: Suni Çim Zemin SeçimiHalı sahanın fiyatını etkileyen başka bir neden ise seçtiğiniz alanın zeminidir. YumUşak zeminler üstüne yapılacak spor tesisi, halı saha maliyetini arttırır. Çünkü yumUşak zeminlerde sürele yapay çim zeminde çökmeler yaşanabilir. Bu da sahanızda oynamaya elverişsiz bir bölge meydana gelmesine namacıyla olur. Zemin ne kadar yumUşaksa o kadar sertleştirici malzeme tüketilir bu da maliyeti etkiler.
HALI SAHA SUNİ ÇİM MODELLERİ >>
Tüm bu esas malzemelerin sonrasında sıra elektrik sistemlerine gelir. Halı sahalarda standart elektrik sistemleri tüketilir fakat tercihe bağlı olarak elektrik panosu da konulabilir ve ekstra özellikler de eklenebilir. Bu halde gene maliyet artacaktır.
KAPALI HALI SAHA MALİYETİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Halı sahanızı kapalı halı saha olarak düşünüyorsanız, dış kaplama amacıyla branda, sac, pvc ya da fibroser kullanmalısınız. Seçeceğiniz her malzemenin ayrı fiyatı yer alır ve seçiminiz tarafında maliyete eklenir. Eğer kaplama malzemesi olarak branda tercih ederseniz çok çok maliyeti olmayacaktır. Fakat PVC, sac ya da fibroser malzeme düşünürseniz bu halde daha güçlü konstrüksiyon seçmeniz gerekeceğinden iki alanda da maliyet artışı yaşarsınız.
KAPALI HALI SAHA YAPIMI >>
Son olarak yapay çim seçimini yapmanız gerekir. Suni çimler kalitesine göre fiyat değişikliği göstermektedir. Metrekare fiyatından hesaplanan çim sahaları dilediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Fakat çok kalitesiz bir yapay çim seçimi yapmamanız daha sonrasında size masraf çıkmaması yönünden mühimdir. Halı saha yapan firma ile konuşup yapay çimin seçimini eş güdümlü yapmanız olabildiğince yerinde bir karar olacaktır. Çünkü kullanacağınız yere en ideal sentetik çim seçimini firma bilmektedir.
Tüm şunlar halı saha maliyeti belirlenirken şunlara gerçekleştireceğiniz eklemeler de maliyette etkili olacaktır. Mesela soyunma odasının kaliteli malzemeden yapılması, duş alıncak yerlerin eklenmesi, kafeterya ya da büfe eklenmesi maliyet üstünde çarpıcı nedenlardır. Kapalı halı saha yapımı konusu ile ilgili da çatı kaplamasının maliyete etkileri olabildiğince çokdır.

KAPALI HALI SAHA MALİYETİ:

Kapalı halı saha maliyeti konusu ile ilgili Türkiye’nin lider firmalarından olan; kapalı halı saha kurulumu amacıyla kullamış bulunduğu çelik konstrüksiyon sistemleri son derece çeşitli bir statik hesaplamadan geçmekte olup sıfır risk teşkil etmektedir. Kapalı halı saha yapımında ilgi edilmesi gereken en mühim konu tesisin ana iskeletidir. Bu iskelet, halı saha kurulumun uygulanacağı bölgeye göre değişmektedir. Rüzgar, güneş ışınları, fay hattı, yağış miktarı ve fırtına miktarları en ince ayrıntısına kadar incelenip mükemmel tesisler çıkması amaçlanmaktadır.
Kapalı halı saha yapımı maliyeti amacıyla tıklayınız >>>

AÇIK HALI SAHA MALİYETİ:

Açık halı saha maliyeti konusu ile ilgili Türkiye’nin lider firmalarındanız; halı saha zeminine uygulamasını yaptığı sentetik çimleri deneyimli teknik kadrosu ile problemsuzca kurmaktadır. Açık halı sahalarda maliyeti düşürecek ya da çıkaracak en büyük neden sentetik çim seçimidir. Halısaha yapılacak lokasyonun çevresel detayları incelendikten sonra, yapılacak statik hesaplamalar tarafında mükemmelca kullanılabilecek sentetik çim modelleri seçilmektedir. Bu yapay çimler içerisinden dilediğinizi seçebilirsiniz.